„Uwierz w Mikołaja” Magdaleny Witkiewicz niebawem na dużym ekranie - Magdalena Witkiewicz

„Uwierz w Mikołaja” Magdaleny Witkiewicz niebawem na dużym ekranie

Trwają zdjęcia do filmu na podstawie bestsellerowej powieści „Uwierz w Mikołaja” autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Scenariusz napisała Ilona Łepkowska, a w role uwielbianych przez czytelniczki bohaterów wciela się plejada gwiazd polskiego kina. Świąteczna produkcja jest debiutem gdańskiej pisarki na dużym ekranie.

 

– Jestem niezmiernie podekscytowana tym, że bohaterowie, których stworzyłam pojawią się na ekranie. „Uwierz w Mikołaja” jest pierwszą moją książką, która będzie sfilmowana, więc wszystko jest dla mnie zupełnie nowe! Bardzo się cieszę, że mogę podglądać cały ten proces od początku, że pani Ilona Łepkowska, gdy zauważyła, że nie wtrącam się zanadto dopuściła mnie do oglądania tego fascynującego widowiska, jakim jest praca nad filmem. Nie zdawałam sobie sprawy, że tyle z tym roboty. Oglądałam castingi i naprawdę niesamowitym było patrzeć na aktorów, którzy mówią słowami, które kiedyś napisałam i grają role, które im wymyśliłam. I to takich aktorów! Po prostu, marzenia się spełniają, a ja cieszę się jak mała dziewczynka, która czeka na pierwszą gwiazdkę!mówi Magdalena Witkiewicz, autorka książki.

 

W wielowątkowej powieści, która dowodzi, że magia Bożego Narodzenia naprawdę istnieje zagrają świetnie znani wielopokoleniowej publiczności m.in.: Teresa Lipowska, Dorota Stalińska, Dorota Kolak, Marta Lipińska, Elżbieta Starostecka, Ewa Szykulska, Krystyna Tkacz, Maciej Damięcki, Bohdan Łazuka, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Mateusz Janicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Patryk Pniewski oraz Cezary Żak.

 

Ciekawostką jest zmiana miejsca akcji filmu, która w powieści rozgrywa się na Kaszubach.

 

Przed rozpoczęciem zdjęć zastanawiałyśmy się z Iloną, czy w planowanym terminie produkcji spadnie śnieg na Pomorzu. W ostatnich latach bywało różnie, a nam potrzebna była scenografia prawdziwej polskiej zimy nawet z zaspami po kolana. Dlatego akcja filmu została umiejscowiona w malowniczym górskim miasteczku, jakim jest Bielsko-Biała, z rynkiem, klimatycznymi uliczkami i zachwycającym krajobrazem dookoła – opowiada Magdalena Witkiewicz. – Powieść „Uwierz w Mikołaja” wysłałam do Ilony zaraz po premierze. Dostrzegła w niej potencjał i przekonała Tadeusza Lampkę do zakupu praw do ekranizacji – dodaje pisarka.

 

Ilona Łepkowska jest również producentką filmu. Za reżyserię odpowiada Anna Wieczur świetnie znana z czwartej serii „Kogel Mogel”. Zdjęcia do produkcji są realizowane w Bielsku-Białej i okolicach (Goczałkowice-Zdrój, okolice Milówki) oraz w Warszawie. Producentem filmu jest MTL MAXFILM.

Premiera kinowa „Uwierz w Mikołaja” planowana jest na 21 października 2022 roku.

 

„Film wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej”.

 

 

                                                                                                                             ***

Magdalena Witkiewicz jest bestsellerową autorką powieści dla dorosłych i dla dzieci. Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, opowiada poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. Sprzedaż jej książek przekroczyła milion egzemplarzy. Wielokrotnie nominowana w Plebiscycie Książka Roku portalu lubimyczytac.pl. Tłumaczenia jej powieści ukazały się m.in. w Wietnamie, na Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych. Uwielbiana przez czytelników powieść „Wizjer” została nominowana do nagrody „Bestsellerów EMPIKU”.

Leave a Reply

Lubisz dostawać listy? Zapisz się do newslettera pełnego dobrej energii!

Czasem piszę do Was listy. O wszystkim. O mnie, o dzieciach, o bałaganie. O tym o czym myślę wieczorową porą, albo o poranku. Dzielę się z Wami moim życiem, bo przecież z ludźmi, którymi lubisz, dzielisz się tym… Zapraszam do mojego świata!