Bio - Magdalena Witkiewicz

Bio

Magdalena Witkiewicz– Mistrzyni happy endów! Pisarka, która o poważnych sprawach potrafi pisać w lekkim stylu.

Magdalena Witkiewicz, bestsellerowa polska autorka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka.

Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki i Amerykanki i panie z Kazachstanu.

Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń. Jak nikt potrafi opowiadać o życiowych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. W Polsce sprzedało się już ponad milion egzemplarzy
jej powieści, które przetłumaczone też zostały na języki wietnamski, angielski, rosyjski, litewski i niemiecki.

Nagradzana w prestiżowych literackich konkursach. Wielokrotnie nominowana w plebiscytach na Najlepszą Książkę Roku portalu Lubimyczytać.pl (zdobyła nagrodę za powieść Czereśnie zawsze muszą być dwie). Choć przede wszystkim znana jest jako autorka powieści obyczajowych (również z historią w tle) i romansów, świetnie radzi sobie w każdym gatunku – thriller Wizjer zyskał nominację do nagrody Bestsellery Empiku 2021 w kategorii Audiobook, a dzieciaki w różnym wieku pokochały jej cykl Banda z Burej. Mieszka w Gdańsku wraz z rodziną i czterema kotami. Od lat wierzy w to, że marzenia się spełniają, ale trzeba zawsze zrobić pierwszy krok. Wkrótce spełni się jedno z nich – będzie można zobaczyć film na podstawie jej powieści Uwierz w Mikołaja. W kwietniu 2022 roku postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie z Anną Seweryn założyła Wydawnictwo FLOW, gdzie wydała entuzjastycznie przyjęte powieści Listy pisane szeptem, Telefon od Mikołaja i świetny cykl o urokliwej Małej Przytulnej, gdzie rozgrywa się akcja Perfumerii na rozstaju dróg, Zielarni pod starym dębem i Zimy w Małej Przytulnej.

Lubisz dostawać listy? Zapisz się do newslettera pełnego dobrej energii!

Czasem piszę do Was listy. O wszystkim. O mnie, o dzieciach, o bałaganie. O tym o czym myślę wieczorową porą, albo o poranku. Dzielę się z Wami moim życiem, bo przecież z ludźmi, którymi lubisz, dzielisz się tym… Zapraszam do mojego świata!